A hagyományoknak megfelelően 2018. október 15-19-ig Egészségnevelési hetet tartottunk iskolánkban.

Minden osztály előzetes feladatként plakát készítést kapott évfolyamonként eltérően.

5-6. évfolyam

Témája: Fűben, fában orvosság.

7-8. évfolyam

Témája: Élj szenvedéllyel, szenvedély mentesen!

A gyerekek a hét minden napján szívesen vettek részt a reggeli futáson, ezenkívül hétfőtől csütörtökig reggeli totót töltött ki minden osztály. Hétfő és kedd délután az osztályok játékossport vetélkedőn, labdajátékon (Kapitánylabda) vettek részt.

Az egészségnevelési hét programjának keretében lehetőség nyílt a 7. és 8. évfolyamos diákok számára előadást tartani a szenvedélybetegségekről, függőségekről és ezek káros hatásairól.

Szerda délután filmvetítésen vettek részt a 6.-7.-8. évfolyamos diákok, melynek során a

Tini Akták: Mi az igazság a kábítószerekről? Mi az igazság az ivásról?-című filmeket tekinthették meg.

A mozgóképek elmondásuk szerint, azért volt megrázó, mert valós személyeket, sorsokat mutattak be, akiket a drog az alkohol tett tönkre. Orvosi vizsgálatoknak vetették alá a drogot, alkoholt fogyasztó, valamint nem fogyasztó embereket, és egyértelműen lehetett látnia a felvételeken a különbségeket.

Az 5.-6. évfolyamos diákok részt vehettek egy előadáson, melynek témája a kamaszkori testi és lelki változások voltak.

Természetesen vetélkedőt is szerveztünk az osztályok számára, ahol összemérhették tudásukat az egészség témakörén belül.

A záró napon pedig elsősegélynyújtáson vettek részt diákjaink, ahol a tanulók bemutatták, hogy a különböző szituációkat hogyan oldanák meg, miképpen segítenének a bajba jutott embereken.

Az egészségnevelési hét megszervezése a tanulók testi, lelki és szociális fejlődését szolgálja, mely során élményszerűen szerezhetnek új ismereteket, illetve mélyíthetik el tudásukat.

Ebben a tanévben is sikeresen zártuk a programsorozatot.