Iskolánkban már tíz éve működik a Hidacska elnevezésű program, amit az óvoda- iskola átmenet megsegítésére hoztunk létre.

Ez a Hidacska, egy munkaközösségnek megfelelően működik, hagyományos programokkal. A közösség tagjai évente változnak, mivel minden évben más óvónő ad át az iskolába nagycsoportos gyerekeket és az iskolában is változik az összetétel, hiszen mindig más tanító néni vezeti az aktuális első osztályt. A tanév első programja, amikor az óvónők és a tanító nők konzultációt tartanak az iskolát kezdő gyerekekről. A második esemény, amikor az óvónők meglátogatják az első osztályos tanulókat és egy-egy tanítási órán megfigyelhetik mennyit változtak, hogyan dolgoznak az iskolában, volt óvodásaik. Ez a látogatás ebben a tanévben november 13-án volt.