Iskolánk 3 tanulója és két tanára ez év februárjában  Erasmus+ partnertalálkozón vett részt Vila Verdében, Portugáliában a MATH –  Art and Technology in Harmony Harmóniában a matematika, művészetek és a technika című pályázatunkban.

A találkozó előtti hetekben  a partneriskolák tanulói a Belgiumban megismert új módszerek alkalmazásával szervezett tanórákon vettek részt.  Ezek a Bee-Bot, Dash&Dot, Scratch, melyek lehetőséget nyújtanak különféle kódolási technikák alkalmazására az oktatásban. Az e  tanórákról készült videókat, tapasztalatokat osztották meg  az iskolák  koordinátorai a megbeszéléseken.

A hét folyamán a fogadó iskola workshopokat, tanórákat  szervezett a gyerekek és a tanárok számára, melyek kapcsolódtak a program témájához, a matematikához és a kódoláshoz.

A partnerországok képviselői egy az országukban híres festőművészt mutattak be mini tanórák keretében, melyeket a helyi gyerekek nagy lelkesedéssel fogadtak.

A hét folyamán a vendéglátók bemutatták  iskolájuk programjait, tantermeit, köztük az Artec termet, ahol különféle  számítógépes technológiával vezérelt eszközöket láthattunk, amelyeket tervező, alkotó tevékenységekhez lehet felhasználni, például 3D nyomtató.

Meglátogattak egy portói  középiskolát is, ahol megismerkedhettek az iskola szakmai programjával, a gyerekek pedig műhelymunkán vettek részt, ahol csempefestményeket készítettek.

A szakmai programok mellett a delegációk tagjai megismerkedtek a város és az ország látnivalóival is.