Iskolánk két tanulója és két tanára a múlt héten Erasmus+ partnertalálkozón vett részt Sudavában litvániában a „Rediscovering the past by walking in the future” A múlt újrafelfedezése a jövőbe tartván című pályázatunk kapcsán.

A találkozó során új informatikai eszközökkel ismerkedtek meg a résztvevők, ( prezi és makevt) melyek segítségével a gyerekek posztereket, prezentációkat, filmeket készítenek majd az ország azon kulturális örökségeiről, melyeket a program alkalmával meglátogattak. Jártunk a Trakai várban, Vilnius óvárosában, a híres Keresztek dombján.

A tanulók családoknál való elhelyezése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az idegen nyelven történő kommunikációs készségeiket próbára tegyék, és összebarátkozzanak egymással. Sok-sok szép élménnyel gazdagodva tértek haza.